Poznajmy się

Poznajmy się!

Nazywam się Krzysztof Sternak i stoję na czele tego podłogowego zamieszania. Jestem fizjoterapeutą, a co za tym idzie fascynatem ludzkiego ciała. Odkąd sięgam pamięcią kwestia zdrowia determinowała moje codzienne, życiowe wybory. Wolałem kopać piłkę niż oglądać telewizję, popijać wodą zamiast colą, a na Kasprowy wolałem wchodzić niż wyjeżdżać. Najprawdopodobniej też dlatego wybrałem AWF, a na pasję życiową wspinanie. Zawodowo starałem się odnajdywać sposoby jak pozbyć się dolegliwości na 10 lat, a nie na 10 dni. Poznawałem i szkoliłem się w rozmaitych formach autoterapii i treningu ciała. Wszystko po to, by uzyskać formę zdrowotną i wspinaczkową. Cały ten czas utwierdzałem się także w przekonaniu, że nasz aktualny stan w dużej mierze jest zależny od nas samych, od naszej odpowiedzialności za własne zdrowie, systematyczności i pomysłowości.

 

Zmagając się z codziennymi aktywnościami i mając na uwadze problemy wielu ludzi, takie jak szybkość współczesnego życia i ciągły brak czasu, poszukiwałem idealnego balansu pomiędzy pracą, treningiem, a odpowiednią regeneracją. Przekonywałem się, że skutecznym sposobem na osiągnięcie tej równowagi jest wdrażanie ćwiczeń w swoje zwyczajne, domowe aktywności i stworzenie sobie przestrzeni do pracy z ciałem. Stopniowo w mojej głowie rodziła się koncepcja życia na podłodze, którą powoli dopracowywałem wspólnie z przyjaciółmi.

 

Doświadczenie, które nabraliśmy w pracy, a także podczas naszych własnych autoterapii dało nam pewność, że ciało nieustannie przekazuje nam mnóstwo sygnałów, których właściwe odczytanie pozwala w doskonały sposób kierować naszą aktywnością, treningiem i dbaniem o zdrowie. Istotą zdrowego funkcjonowania nie jest więc wyłącznie dobór odpowiednich ćwiczeń, ale także systematyczna praca z własnym ciałem i umiejętne wsłuchiwanie się w to, co nasz organizm próbuje nam przekazać. Zrozumienie tych relacji pozwala w pełni je rozwinąć. Oczywiście, wszystko wymagało od nas czasu i zaangażowania, jednak z pozycji podłogi przychodziło  to nam zdecydowanie łatwiej.

 

Podsumowując, na łamach tego bloga, będziemy dzielić się z Wami naszym podłogowym doświadczeniem, przekażemy cenne fizjoterapeutyczne porady i postaramy się zachęcić Was do odnalezienia i utrzymania zdrowej, cielesnej równowagi.

Kilka słów o naszym zespole:

Sebastian Król – mój przyjaciel, partner do dyskusji, motywator, recenzent, świetny fizjoterapeuta. Swoim sposobem bycia potrafi wydobyć z człowieka niesamowite pokłady kreatywności.

 

Michał Sternak – mój starszy, drogi brat, często podpowiadał w decyzjach zawodowych i pomagał w pracy. Obecnie współpracujemy i co niedzielę jadamy wspólnie obiady w rodzinnym domu.

Małgosia Rakowska – w ogromnej mierze to dzięki niej tak wcześnie poznałem zagadnienia autoterapii, dietetyki i psychosomatyki. Przez pięć lat miałem możliwość współpracy z Gosią, pracując u niej w gabinecie i prowadząc warsztaty na jej turnusach rehabilitacyjnych.

 

Hania Palider – terapeutka integracji sensorycznej, prowadzi gabinet, w którym niejednokrotnie mogłem przyglądać się jej pracy. Dzięki licznym dyskusjom poznawałem aspekty motoryki dziecka trochę z innego punktu widzenia. Wszystkie zamieszczane teksty, dotyczące dzieciaków, będą przechodzić przez jej ręce.

 

Olga Sternak – moja kochana żona, farmaceutka z wykształcenia i dietetyczka z zamiłowania, od kilku lat wspólnie testujemy życie na podłodze. Olga przygotowuje treści w kwestii diety i odżywiania.

 

Ewa Górecka – moja dobra znajoma. Niezastąpiona redaktorka tekstów, potrafiąca oddać istotę każdego tematu fizjoterapeutycznego świata.

captcha

Masz pytanie?

Jeśli masz jakieś pytanie, albo chcesz dowiedzieć się więcej o życiu na podłodze, o ćwiczeniach, możliwościach, plusach tej formy aktywności, napisz do mnie, a na pewno odpowiem na Twojego maila.